W jakich okolicznościach najlepiej wynająć spycharkę?

Sprzęt budowlany obecnie wykorzystuje się przy każdej nadarzającej się okazji. Nie da się praktycznie bez niego funkcjonować przy przeprowadzaniu prac budowlanych czy drogowych. Dziś powiemy sobie więcej o spycharce, o której mówi się trochę mniej, jednak jest ona bardzo potrzebna. Chcąc się o niej więcej dowiedzieć w kontekście wynajmu, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Wynajem spycharki to idealny sprzęt na trudne warunki

Zapewne wielu z was zastanawia się nad tym, czy wynajem spycharki w takim mieście jak Gliwice jest konieczny, ale trzeba na to pytanie odpowiedzieć twierdząco. Przede wszystkim wynika to z tego, że prace budowlane przeprowadza się w nawet najtrudniejszych warunkach, a w dodatku podłoże nie zawsze należy do najłatwiejszych.

Wynajem sprzętu budowlanego to wygodniejsza opcja od jego zakupu, ponieważ ten niekoniecznie może być w naszym zasięgu finansowym, a może i po prostu być niepraktyczny. Spycharka to maszyna, która świetnie sobie poradzi zawsze i wszędzie. Spychacz, bo też tak jest ona nazywana potocznie, ma służyć do odspajania gruntu od podłoża lemieszem i przesypywania urobku na niewielkie odległości.

Często podkreśla się wagę spychacza podczas przeprowadzania prac budowlanych, jednak jest to niejedyne zastosowanie. Warto zaznaczyć, że wypożyczenie spycharki w Gliwicach służy również do odśnieżania terenu, karczowania drzew oraz pracy na wszelkich nasypach czy hałdach. 

Sprzęt, jakim są spycharki z wypożyczalni maszyn budowlanych Węglo-Sprzęt z Gliwic będzie doskonale pracować w lesie, ponieważ składają się z niesamowicie wytrzymałych mechanizmów oraz niezawodnych silników, dzięki czemu wykonywanie wszelkich prac porządkowych będzie łatwe i wygodne.

Podział spycharek i ich budowa

Spycharki dzielą się na:

 • gąsienicowe 
 • kołowe

Gąsienicowe będą się świetnie przemieszczać na każdym podłożu, jednak kołowe mają tę zaletę, że mogą jeździć po ulicy, czego nie można powiedzieć o gąsienicowej odmianie. Ponadto spycharki dzielą się ze względu na rodzaj lemiesza na:

 • czołowe
 • boczne przechylnie
 • segmentowe
 • czołowe skośne
 • specjalne
 • skośne
 • uniwersalne

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Węglo-Sprzęt posiada w swojej ofercie 2 maszyny: 

 1. HSW TD-15E z regulowanym lemieszem; pojemność lemiesza – 4,28m3; szerokość odspajania – 3,5m; moc maksymalna – 177 km; masa eksploatacyjna – 17,8 tony
 2. Liebherr 724 z regulowanym lemieszem; pojemność lemiesza: 3,4 m3; szerokość odspajania: 3,8 m; moc maksymalna: 163 KM; masa eksploatacyjna: 19 ton

Ciekawostką jest to, że spycharki nie pracują tylko na ziemi, ale również wykorzystuje się je do pracy w kopalni. Producenci oferują maszyny o różnych mocach silnika:

 • do 110 kW – III klasa
 • do 220 kW – II klasa
 • powyżej 220 kW – I klasa

Równie ważne jest to, że do każdego z tych typów są potrzebne inne uprawienia operatora. 

Czy można wynająć spycharkę wraz z operatorem?

Obsługa spycharki nie należy do najłatwiejszych, a tak jak już powiedzieliśmy, należy mieć odpowiednie uprawnienia. Na szczęście wypożyczalnia maszyn Węglo-Sprzęt oferuje możliwość wynajmu spycharki z operatorem, dzięki czemu nie trzeba się przejmować, że nie poradzimy sobie z pracami bądź też cały obowiązek znalezienia kompetentnej osoby będzie spoczywać na nas. To zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, które przyspieszy wszelkie zadania i nie będziemy się musieli obawiać długich przestojów.

Operator jest gwarantem tego, że każde zadanie będzie wykonane poprawnie, więc na dłuższą metę jest to rozwiązanie ekonomiczne, bo przecież lepiej jest wykonać je poprawnie niż kilkukrotnie je poprawiać. Ponadto posiadanie uprawnień na operatora spycharki zapewnia dobre zarobki, co dodatkowo może zachęcić osoby do jej obsługi.