Wynajęcie sprzętu budowlanego na Górnym Śląsku – dlaczego warto?

Sprzęt budowlany jest potrzebny w wielu miejscach, a trudno jest wyobrazić sobie przeprowadzenie wszelkich prac tylko i wyłącznie owocem pracy rąk ludzkich. Górny Śląsk to region, który jest mocno zurbanizowany, to miejsce, gdzie można dostrzec wiele inwestycji, więc wynajem sprzętu budowlanego wydaje się dobrą opcją, ale o tym powiemy sobie więcej w naszym tekście.

Sprzęt budowlany sprawdzi się przy wielu okazjach

Wynajęcie sprzętu budowlanego to podstawa przy praktycznie każdej budowie, zaczynając od budowy drobnych budynków aż po wielkie bloki, a kończąc na ogromnych inwestycjach jak budowanie dróg. Wtedy korzystamy z dźwigów, walców, koparek i innych sprzętów, o których nie zawsze mamy wielkie pojęcie, jak np. zagniatarki. Istnieje możliwość zakupienia sprzętu budowlanego, natomiast jest to zbyt duże obciążenie dla firm oraz indywidualnych klientów, którzy wolą zdecydować się na wynajem. 

Jeżeli chodzi o sam sprzęt, to można z niego korzystać przy mniejszych pracach jak instalacja elewacji, drobne prace budowlane jak:

 • wymiana i mycie okien
 • instalacja anten satelitarnych
 • sprzątanie śniegu 
 • wykonywanie prac konserwacyjnych
 • ścinanie gałęzi na drogach
 • rozbiórka budynku

Oczywiście, moglibyśmy również mówić o innych możliwościach, które dają maszyny. Wynajem sprzętu budowlanego gliwice jest jedną z częściej wybieranych opcji, właśnie chociażby ze względu na finanse. Jest to również o tyle łatwiejsze, że nie trzeba serwisować sprzętu, tylko można korzystać z gotowego i przygotowanego do eksploatacji.

Górny Śląsk to miejsce inwestycji!

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, na Górnym Śląsku przeprowadza się wiele inwestycji. Wynajem sprzętu budowlanego na Górnym Śląsku jest częstą sytuacją, a wynajem koparki Węglo-Sprzęt bądź dźwigu jest rzeczą jak najbardziej właściwą. Bliskość wielu miast jak Gliwice, Katowice, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec sprawia, że przemieszczanie się pomiędzy nimi jest ułatwione. Nie można zapomnieć również o Drogowej Trasie Średnicowej czy całkiem sporej ilości połączeń kolejowych, które sprawiają, że można dostać się bardzo szybko na wskazane miejsce.  

Na Górny Śląsk przybywają ludzie z wielu miast w całej Polsce, gdyż właśnie tutaj chcą znaleźć swoją przyszłość. To miejsce, gdzie jest wiele szkół, instytucji kulturalnych, a przede wszystkim powstaje całkiem dużo nowych osiedli oraz mieszkań. Właśnie dlatego wypożyczalnia sprzętu budowlanego Węglo-Sprzęt chętnie współpracuje z różnymi podmiotami, realizując różne zadania na Górnym Śląsku.

To miejsce, gdzie również chętnie swoje siedziby mają wielkie firmy, często nawet tworząc własne magazyny, a my chętnie podejmujemy się z nimi kooperacji, ponieważ budowa magazynów jest dla maszyn Węglo-Sprzęt również zadaniem jak najbardziej do wykonania. Położenie geograficzne woj. śląskiego jest również sporym atutem dla wielu firm, ponieważ jest blisko przy granicy z Czechami, co powoduje spory rynek zbytu, jak również jest dostęp do autostrady A4, która jest częścią korytarza na linii Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów, czy też autostrada A1, a nie można zapomnieć o lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach bądź położonego o 70 km lotniska w Krakowie-Balicach.

Skąd wynajmować sprzęt budowlany i na co zwracać uwagę?

To dość ważne zagadnienie, ponieważ na rynku jest wiele firm, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu, jednak nie każdy robi to z taką pasją i doświadczeniem, jakie ma Węglo-Sprzęt. Jesteśmy na rynku już ponad 30 lat i staramy się wyznaczać trendy, jednocześnie będąc jak najbardziej otwartym na klienta. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są relacje, więc robimy wszystko, by współpraca była jak najbardziej owocna i długotrwała. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego w mieście Gliwice, jaką jest Węglo-Sprzęt oferuje:

 • dźwigi
 • koparki
 • walce
 • spycharki
 • samochody ciężarowe
 • zagęszczarki
 • podnośniki
 • ładowarki

Zajmujemy się również sprzedażą węgla, co tylko potwierdza, że jesteśmy śląską firmą, która zna klimat panujący w województwie i w pełni się z nim identyfikuje. Nasz sprzęt jest nieustannie serwisowany przez prawdziwych specjalistów, więc macie gwarancję, że wynajmujecie sprzęt budowlany, który idealnie spełni wasze oczekiwania. 

Decydując się na wynajem maszyn budowlanych w mieście Gliwice bądź w innym mieście na Górnym Śląsku, warto powiedzieć, że Węglo-Sprzęt oferuje bardzo dobre ceny i szybką realizację zleceń. Nie boimy się żadnego z nich i chętnie podejmujemy współpracę – sięgamy ręką tam, gdzie inni boją się włożyć palec! Na pewno trzeba zwracać uwagę na jakość maszyn, a te mamy na naprawdę bardzo dobrym poziomie, czego przykładem mogą być:

 • żuraw samojezdny Liebherr LTM 1070
 • walec CAT CP-663E
 • koparko-ładowarka z młotem CAT 428E
 • spycharka HSW TD-15E

Współpracujemy z firmami, instytucjami publicznymi, ale i również z klientami indywidualnymi, którzy chcą wynająć dźwig oraz pozostałe maszyny. Chętnie podejmujemy współpracę również poza Śląskiem!