Dlaczego warto wynająć zagęszczarkę?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że prowadząc różnego rodzaju prace budowlane potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Czasem nawet warto wynająć sprzęt, który niekoniecznie jest popularny przy prowadzeniu wszelkich działań. Jednym z takich maszyn jest zagęszczarka. Postanowiliśmy ją przeanalizować pod kątem tego, dlaczego warto z niej skorzystać. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Zagęszczarki pozwalają przygotować teren

Zagęszczarki sprawdzają się świetnie przy wszelkich pracach porządkowych. Niekoniecznie muszą być to nawet wielkie roboty; mogą być to prace na działce, do których zagęszczarka będzie idealnym pomysłem. Dzięki niej będzie można przygotować ogród, ale również inne podłoże. Nazwa określa jej przeznaczenie, ponieważ służy ona do zagęszczania terenu i jego ubijania poprzez wibracje. Poradzi sobie z każdym gruntem, co tylko sprawia, że chętnie sięgają po nią zarówno właściciele ogrodów, ale też i placów budowy.

Zagęszczarki słyną z solidnej konstrukcji

Zagęszczarki to świetna opcja, dzięki której w prosty sposób można ukształtować podłoże. Istotnie jej zaletą jest konstrukcja, która pozwala na bezpieczną pracę. Nie trzeba mieć większego doświadczenia w jej obsłudze, co zdecydowanie ją wyróżnia na tle reszty maszyn, do których sterowania potrzebne są przede wszystkim umiejętności, ale również i uprawnienia. Zagęszczarki od Węglo-Sprzęt są bardzo zwrotne i wykonywanie wszelkich manewrów jest łatwe. Dzięki niej można ubijać podłoże i z prostotą poruszać się pomiędzy drzewami oraz innymi maszynami. 

Jakie są rodzaje zagęszczarek?

Są 2 rodzaje zagęszczarek: kroczące oraz prowadzone ręcznie. Te pierwsze sprawdzają się na ekstremalnie trudnym terenie, chociaż można też zauważyć zagęszczarki podczepiane. Warto je zastosować w tych miejscach, w których mniejsze i podręczne zagęszczarki kompletnie się nie sprawdzą i byłyby one nieefektywne. Zagęszczarki prowadzone ręcznie są niewielkich rozmiarów, służą do drobnych prac, takich jak właśnie roboty działkowe czy związane z terenem przy posesji. Zipper ZI-RPE120GY to maszyna, którą można wynająć od wypożyczalnia sprzętu budowlanego Węglo-Sprzęt, która nie dość, że jest lekka, to doskonale poradzi sobie ze wszelkimi pracami. Są bezpieczne w eksploatacji, dzięki czemu nie potrzeba wielkiego doświadczenia w jej obsłudze.

O zagęszczarkę należy dbać

Oczywistym jest, że należy pamiętać o tym, żeby dbać o odpowiedni poziom oleju w silniku. Dodatkowo polecamy kontrolować napięcie paska klinowego co 50 godzin oraz sprawdzać, czy nie ma żadnych wycieków i czy wszystkie śruby są dokładnie dokręcone. Maszyny, które służą na wynajem od Węglo-Sprzęt są dokładnie sprawdzane przed wypożyczeniem, dzięki czemu klient ma pewność, że otrzymuje sprzęt, który zda egzamin podczas wszelkich prac.