Co sprawia, że wypożyczenie maszyny budowlanej jest lepsze od jej zakupu?

Wypożyczona koparka z Węglo-Sprzęt idealnie poradzi sobie w każdych warunkach

Obecność maszyn na placach budowy to rzecz jak najbardziej normalna. Wiele osób zastanawia się nad różnicami wynikającymi z wynajmu sprzętu w stosunku do jego zakupu. Co wypożyczalnia sprzętu budowlanego może zaoferować klientom? Co sprawia, że jest to opcja dająca więcej korzyści? Sięgnęliśmy po szereg argumentów za tym rozwiązaniem i przedstawimy je w naszym tekście.

Wypożyczenie maszyny na budowę jest zdecydowanie tańsze

Wyobraźcie sobie, że jesteście zmuszeni do tego, że musicie kupić nową maszynę, niezależnie od tego czy jest to dźwig, koparka czy chociażby agregat. Argument finansowy jest bardzo istotny, a z racji tego, że takiego sprzętu potrzebujecie tylko na czas wykonywania prac, to po prostu nie opłaca się kupować nowego czy też używanego. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest opcją, z której korzysta wiele osób, bo muszą zapłacić za to znacznie mniej. 

Załóżmy, że ktoś będzie chciał pokusić się o zakup nowego sprzętu. Co zatem z nim zrobić po zakończeniu prac? Cały proces sprzedaży maszyny może trwać długo, a nie ma najmniejszych szans, żebyście odzyskali większą część jego wartości. Wydaje się więc rozsądniejszym wypożyczenie koparki, która będzie przeznaczona do kopania dołów, usuwania ziemi czy jej spulchniania. Oczywiście, jeżeli prowadzicie firmę budowlaną, to zakup maszyny ma sens ekonomiczny, jednak trzeba brać pod uwagę wiele zmiennych, takich jak:

  • częstotliwość prac
  • amortyzacja
  • posiadanie operatorów z uprawnieniami

Niemniej jednak wydaje się, że decydując się na wynajem dźwigu na budowę to spore wyzwanie i nie chcąc brać pełni odpowiedzialności za sprzęt, lepiej jest powierzyć to zadanie komuś innemu – chętnie poradzimy sobie z każdym wyzwaniem, więc nie czekajcie, tylko skontaktujcie się z nami i zacznijmy współpracę!

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego pozwala skorzystać z pełnej oferty maszyn

Wypożyczalnie oferujące dzierżawę maszyn mają ten plus, że posiadają bogatą ofertę, więc wynajem sprzętu będzie rozwiązaniem pozwalającym na wybór danego produktu. Może być to dzierżawa samochodów ciężarowych, walców czy spycharki od konkretnego producenta, dzięki czemu każdy z klientów może wcześniej zapoznać się z jej parametrami oraz przeznaczeniem. Ma to spore znaczenie, ponieważ minikoparki w porównaniu z koparkami lepiej radzą na mniejszych terenach. To tylko jeden z przykładów, ale chcemy wam to pokazać, żebyście wiedzieli, czego tak naprawdę oczekujecie. W razie dodatkowych pytań, chętnie służymy wam pomocą i nie bójcie się pytać, gdyż staramy się działać dla was.

W życiu jest tak, że lepiej mieć wybór niż być zmuszonym do tego, żeby skorzystać z czegoś, z czego nie możecie zrezygnować. Dlatego też wypożyczanie sprzętu budowlanego daje wam więcej pewności, że sprzęt, na wynajem którego się zdecydujecie, po prostu będzie efektywnie wykorzystany podczas prac. 

Współpraca z firmą oferującą wypożyczanie sprzętu budowlanego to komfort psychiczny

Jeżeli posiadacie własny sprzęt, to tak naprawdę całą odpowiedzialność bierzecie na siebie – również tą związaną z konserwacją. Gdy pojawią się usterki, musicie podjąć się naprawy, co tylko generuje dodatkowe koszty. Może się nawet okazać, że z czasem wkład poniesiony w kupno i potencjalną pracę nie jest w stanie zrekompensować tego wydatku. Dlatego też zdecydowanie się na wynajem maszyny odciąża was i sprawia, że nie musicie się przejmować obowiązkami wynikającymi z posiadania sprzętu – cała odpowiedzialność leży po stronie właściciela. 

Wypożyczalnie maszyn dbają cały czas o to, żeby o nie dbać i były sprawne. Takie firmy jak Węglo-Sprzęt robią wszystko, żeby sprzęt w trakcie wykonywania prac sprawdzał się jak najlepiej i nigdy nie zawiódł. Nie możecie zapomnieć również o tym, że warto skorzystać z opcji wynajmu wraz z operatorem. To ogromna wygoda, która sprawi, że nie będziecie musieli jej obsługiwać własnoręcznie, a jasnym jest to, że nie każdy z was to potrafi. Znalezienie takiej osoby to strata czasu, który upływa, a przecież budowa mogłaby ruszyć pełną parą.

Pamiętajcie, że wynajem sprzętu budowlanego z operatorem dotyczy każdego sprzętu, nawet takiego jak zagęszczarka. O nich z kolei napisaliśmy tekst, z którym się warto zapoznać, by ułatwić sobie jej wybór. Jako że nie każdy z was będzie chciał brać 100% odpowiedzialność za operatora, dlatego najlepiej zaufać naszej firmie, która posiada wykwalifikowanych ludzi z doświadczeniem, radzącymi sobie w każdych warunkach.