Wynajmujemy dźwig – w jakich okolicznościach warto to zrobić?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na budowie są różne maszyny, które mają swoje przeznaczenie. Jedną z nich jest dźwig, który może służyć do wielu zadań. Są to maszyny, które mogą utrzymać nawet 70 ton. Aby się dowiedzieć więcej o zadaniach, do których warto go wykorzystywać, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Dźwig – urządzenie bez którego nie odbędą się żadne prace budowlane

Jednym z najważniejszych urządzeń na budowie jest dźwig. Idealnie sprawdza się przy stawianiu budynków bądź też domów mieszkaniowych. Należy podkreślić, że są to mobilne maszyny, które szybko się przemieszczają i dzięki temu można je wykorzystywać w różnych pracach. Taki „żuraw” zdecydowanie przyspiesza pracę całego zespołu i sprawia, że wszelkie prace wykonywane są w dokładny sposób. Chcąc przeprowadzać prace wykończeniowe, takie jak: wstawianie okien czy przenoszenie palet, jak najbardziej należy skorzystać z dźwigu.

Wykorzystywanie dźwigu przy wycince drzew

Zdarza się, że drzewa osiągają gigantyczne rozmiary i należy je skrócić. Często ich spore gabaryty są zagrożeniem dla mieszkańców, więc warto w takiej sytuacji skorzystać z wynajmu sprzętu budowlanego Węglosprzęt, aby zapewnić sobie dobre warunki. Przede wszystkim nasz sprzęt to sprawdzone maszyny, które doskonale sprawdzą się do wycinki gałęzi, które zagrają otoczeniu. Należy tego dokładnie pilnować, ponieważ w okresach burz czy wichur, brak zadbania o drzewa, może przynieść opłakane skutki, o czym przekonała się już niejedna osoba.

Dźwig sprawdzi się przy stawianiu wszelkich budynków

Nie ma większego znaczenia, jaki stawiasz budynek: blok mieszkalny, dom, altana, fabryka czy magazyn – dźwig jest w takiej sytuacji koniecznością. Dzięki niemu można łatwo przenieść ciężkie przedmioty i tym samym ułatwia on pracę wszystkim pracownikom. Jego obecność wpływa na stawianie szkieletu budynku czy też wszelkich prac naprawczych/budowlanych na wysokich piętrach. Owszem można skorzystać z mniejszych dźwigów takich jak Liebherr LTM 1030, który jest dostępny w naszej wypożyczalni Węglosprzęt, a do wyboru są jeszcze inne maszyny takie jak:

  • Liebherr LTM 1035

  • Liebherr LTM 1045

  • Liebherr LTM 1055

  • Liebherr LTM 1070

Dodatkowo dźwigi są wykorzystywane przy stawianiu szklarni, czy też oświetlenia ulicznego, tak więc nasza oferta jest skierowana praktycznie do wszystkich podmiotów.