Miejsce na inwestycję budowlaną – zachodni Śląsk

miejsce na inwestycję gliwice zabrze ruda śląska

Niewiele miejsc w Polsce, a nawet w Europie może pochwalić się tak sprzyjającymi warunkami do prowadzenia inwestycji czy po prostu budowy własnego domu jak województwo Śląskie. Zauważają to duże firmy, zarówno krajowe jak i zagraniczne, które chętnie lokują tu swoje zakłady. Podobnie też deweloperzy z branży mieszkaniowej często decydują się na inwestowanie właśnie w województwie śląskim. Obserwując te tendencje można zauważyć, że tym bardziej jest to idealne miejsce na inwestycję mniejszych rozmiarów czy też po prostu dla budowy swojego domu. Decydując się na budowanie na Górnym Śląsku warto zwrócić uwagę nie tylko na miasto wojewódzkie. Region obfituje w wiele niezwykle atrakcyjnych miejsc. Doskonałym przykładem jest jego zachodnia część. Miasta jak Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska i ich okolice obfitują w wiele walorów zachęcających do inwestowania.

Dlaczego konurbacja górnośląska?

Niezależnie od rozmiaru inwestycji, ulokowanie jej w obrębie konurbacji górnośląskiej daje wiele korzyści z samego położenia. Dostępność i bliskość całego wachlarza branż z sektorów handlu, przemysłu i usług stwarza podatny grunt dla kolejnych inwestycji. Jest to zwłaszcza korzystne gdy sprawą kluczową jest skracanie czasu i kosztów transportu. Sama budowa czy remont jest uproszczona przez fakt na bliski i łatwy dostęp do wynajmu maszyn budowlanych. W niektórych przypadkach dużą zaletą jest też sąsiedztwo z inwestorami zagranicznymi obecnymi w regionie. Dzięki temu kontakt i nawiązywanie relacji biznesowych z nimi jest łatwiejsze.

Nieodzowną korzyścią jest to, że środowisko jest znacznie trudniejsze do przesączenia inwestycjami w porównaniu z innymi regionami Polski. Jest tak ze względu na sąsiedztwo wielu miast przylegających do siebie. Z tego samego względu ludzie mają mniejsze opory w migrowaniu pomiędzy miastami oraz wciąż są połączeni z miejscem pracy lub domem przez wspaniałą komunikację i niewielkie odległości. Znalezienie w rejonie wykwalifikowanych pracowników jest prostsze, a młode, dynamiczne zespoły zasilają tworzone miejsca pracy.

miejsce na inwestycję gliwice zabrze ruda śląska
Realizacja budowy domu na obrzeżach miasta

Dlaczego zachodnia część konurbacji?

Z wielu względów to właśnie zachodnia część województwa to znakomite miejsce na inwestycję lub miejsce do zamieszkania. Gliwice, Zabrze czy Ruda Śląska wraz z okalającymi je mniejszymi miejscowościami są pełne potencjału. Wielki węzeł autostradowy łączący drogi A1 i A4 w Gliwicach zapewnia świetną komunikację z resztą Śląska i resztą kraju. Ludzie odkrywają, że Śląsk to nie zadymione miejsce w Polsce, gdzie miejsce mają tylko kopalnie, huty i fabryki, ale że to miejsce idealne do zamieszkania. Jest centrum nauki, kultury i sztuki oraz nowoczesnych rozwiązań. Ponadto jest pełne lasów (ponad 30% zalesienia) i walorów przyrodniczych. Właśnie zachodnia część konurbacji łączy wszystkie te zalety ze sobą. Zauważyli to deweloperzy, budując kolejne osiedla oraz osoby prywatnie budujące sobie domy. Bliskość ośrodków miejskich, miejsc pracy i atrakcyjna lokalizacja mieszkaniowa jest nie do przecenienia.