Jakich ciężkich maszyn nie może zabraknąć na budowie?

Niezależnie od tego czy chcemy wybudować dom, czy też halę, potrzebujemy nowoczesnego sprzętu. O ile jeszcze wiele lat temu większe znaczenie miała ludzka siła i jej ilość, tak dzisiaj maszyny wyręczają człowieka w coraz to większym stopniu. Doświadczamy tego na co dzień, gdy nasze telefony są już prawdziwymi „centrami dowodzenia”. Jak to wygląda w kwestii sprzętu budowlanego? Jakie maszyny ciężkie najczęściej pojawiają się na placu budowy? Aby się o tym przekonać, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Koparki i koparko-ładowarki

Koparki są najczęściej spotykanym sprzętem na budowie. Dzięki niej możemy przenosić ogromne ilości ziemi i nie tylko. Korzystając z niej można zaoszczędzić sporo czasu, co znacznie przyspiesza prace na budowie. Nie można zapomnieć jednak o tym, że zakup nowej koparki czy też koparko-ładowarki to spory koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu budowlanego, co pozwala na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze.

Będąc w temacie wynajmu koparki do prowadzenia prac budowlanych, to należy wspomnieć o możliwości skorzystania z opcji wynajmu wraz z operatorem. Posiadanie wyszkolonego operatora sprawi, że maszyna będzie obsługiwana należycie przez specjalistę. Firma Węglo-Sprzęt dysponuje modelami koparek oraz koparko-ładowarek najwyższej jakości, które cały czas są serwisowane takimi jak: Minikoparka CAT 301.4C, koparka gąsienicowa Liebherr R914, koparko-ładowarka z młotem CAT428E

Walce

Kolejnym sprzętem, bez którego trudno sobie wyobrazić budowę jest walec. Jest on odpowiedzialny za zagęszczanie podłoża na budowie, ale zapewne nie każdy wie, że walce różnią się od sobą wieloma aspektami. Wyróżniamy 2 rodzaje walców:

  • statyczne
  • wibracyjne

Jeżeli chodzi o wynajem sprzętu budowlanego w kontekście walców, to polecamy modele walców jak CAT CP-663E, AMMAN AC70, HAMM DV6 – są to walce wibracyjne, które mogą pracować na głębokości nawet do 2 metrów. Analogicznie jak w przypadku koparki, istnieje możliwość wynajmu walca wraz z operatorem.

Żurawie

Ostatnią maszyną, o której wspomnimy w naszym tekście są żurawie. Sprawdzają się doskonale do prac na wysokości. Dzięki nim można bezpiecznie przeprowadzić takie prace jak na przykład:

  • wstawianie okien
  • tynkowanie ścian
  • przenoszenie materiałów budowlanych

Głównymi parametrami dźwigów zwanych też żurawiami są: udźwig, wysokość podnoszenia i rodzaj napędu. Posiadanie żurawia na budowie znacząco pozwala przyspieszyć prace, ponieważ można w bardzo krótkim czasie przewieźć sporą ilość materiału, a pracownicy przez cały czas mogą wykonywać swoje zadania na wysokości. Żurawie dostępne na wynajem w Węglo-Sprzęt to żurawie samojezdne Liebherr: LTM 1070, LTM 1055, LTM 1045, LTM 1035 i LTM 1030.

Nie można zapomnieć o tym, że na budowach używa się również takiego sprzętu jak: ładowarki, podnośniki, spycharki, samochody ciężarowe, agregaty i zagęszczarki. Oczywiście powyższych maszyn nie brakuje w ofercie wynajmu sprzętu gliwickiej firmy Węglo-Sprzęt.